Круглий стіл “Вояки УПА – бійці АТО: історичні паралелі”

В неділю, 12 жовтня, в народному домі “Просвіта” в Івано-Франківську, відбувся круглий стіл під назвою – “Вояки УПА – бійці АТО: історичні паралелі”

Спочатку слово було надано історику, директору Івано-Франківського центру патріотичного виховання імені Степана Бандери, Галині Савченко — яка й провела історичн паралелі. Вона зазначила, що 14 жовтня це день створення УПА і свято покрови, а 15 жовтня — день смерті героя україни Степана Бандери, вбитого в Мюнхені, московським агентом. Вона порівнювала те як воїни УПА боролись проти фашистської окупації і те як зараз на сході України наші бійці воюють проти загарбника. Також були порівняні політика СРСР, яка називала воїнів УПА фашистами, так і зараз ми бачимо такі ж самі наклепи від Росії в сторону тих хто бореться за свою державу. Було наголошено на тому, що витки історії повторювались вже не однороазово на протязі боротьби за Україну: козаки, січові стрільці, воїни УПА, а зараз бійці АТО.

Опісля слово було надано ветеранам УПА: Любов Шишчук, Оксана Манюх, Степан Гах, Ірина Стронська, та інші, розказували своє нелегке життя і участь в ОУН УПА.

Далі до учасників звернувся голова ІФОГО Патріот України, керівник громадянського корпусу добровольчого полку “Азов” – Сергій Сивачук.

Він зазначив, що молоде покоління вступає в добровольчі батальйони, а старше покоління натхненне молодими, в свою чергу допомагає нашим бійцям. Також було сказано, що в полку “АЗОВ” воюють і громадяни інших держав, які приїжджаючи сюди вступають в полк, мотивуючи це тим, що ми являємось останнім щитом перед московською ордою і для них це честь допомагати нам. Також не малу роль відіграє й колосальна підтримка діаспори з Польщі, США, Іспанії та інших країн. Насамкінець він сказав, що боротьба триває і він сподівається на те, що наше покоління завершить боротьбу за незалежну україну розпочату ОУН УПА, а також закликав всіх бути пильними і долучатись до бротьби за Україну, велика частина якої полягає в зборі допомоги, та інформуванню, а не тільки війною на фронті.

Генадій Гриценко Марченко — представник організації народного ополчення заявив про створення Національної Оборони Прикарпаття, яке має на меті захист краю. Зазначивши що молоді люди повинні пройти курс бійця, який проводитиметься на їхньому полігоні кваліфікованими військовими.

Насамкінець була висловлена подяка всім учасникам круглого столу і була зачитана резолюція, та вислухані поправки і пропозиції щодо неї.

Прес-служба ІФ ОГО “Патріот України”
1
2
3
4
5
6