Події

9 липня 2014 року у м. Івано-Франківськ за адресою: вул. Січових Стрільців, 34 розпочав роботу пункт прийому допомоги бійцям добровольчого батальйону «Азов».

Рішення про створення на базі пункту прийому Громадянського Корпусу батальйону «Азов» було прийнято на нараді Проводу СНА-ПУ та з ініціативи заступника командира тоді ще батальйону «Азов», Олега Однороженка, 2 серпня 2014 року.

Свою діяльність Громадянський Корпус здійснює на базі Івано-Франківської обласної громадської організацій «Патріот України».

За час діяльності пункту прийому та громадянського корпусу, окрім відправки допомоги, було проведено ряд акцій та заходів:

 • 2 серпня, на Вічевому майдані відбулась акція “Підтримай воїна”, в рамках якої діти та їхні батьки, молодь створювали плакати на підтримку батальйону “Азов”. Плакати передали бійцям разом із допомогою.
 • 11 серпня з пункту прийому допомоги бійцям батальйону «Азов» було відправлено на Схід першу партію допомоги. Загальний вага вантажу – 2 т, а це 20 кевларових касок вартістю понад 2,5 тисяч гривень, 7 бронежилетів британського виробництва – вартість одного 400 євро, розвантажувальні жилети, тактичні окуляри, спеціальна ємкість для води – гідратор, налокітники та наколінники, розгрузки, а також продукти (вода, бакалія, консерви, печиво, солодощі, чай та кава), електроінструменти, медикаменти, засоби особистої гігієни. Також ми передали бійцям молитовники та іконки, плакати і листи.
 • 24 серпня, відправилась друга партія допомоги бійцям батальйону “Азов”. Завантажили близько 3,5 т продуктів (води, круп, бакалії, печива, чаю) і засобів особистої гігієни.
 • 7 вересня втретє відбулась відправка допомоги для бійців батальйону “Азов”. Цього разу вага вантажу – 2,5 т, а це вода, продукти (крупи, консерви, бакалія, овочі), засоби особистої гігієни і декілька бронежилетів.
 • 11 вересня в Івано-Франківську на «стометрівці» відбувся благодійний концерт для збору коштів на підтримку українській армії. На площі біля стоматполіклініки виступив саксофоніст Алекс Качанов у дуеті з ді-джеєм Євгеном Козловим.Частина коштів з благодійного концерту Алекса Качанова надійде до Івано-Франківського пункту прийому допомоги і буде витрачена на закупівлю спорядження для бійців батальйону “Азов”.
 • 15 вересня добровольці громадянського корпусу полку «Азов» пройшли експрес-курс парамедицини від кваліфікованого спеціаліста, віськового з 20-ти річним стажем. 8-годинний курс включав в себе базисні вміння про надання першої медичної допомоги при типових пораненнях в умовах бойових дій, а також практичні заняття.

 

 •  19 вересня жителі Івано-Франківської області відгукнулись на потреби бійців і організували збір допомоги у с. Сілець, Тисменицького району. Місцеві жителі передали для полку овочі, які сьогодні ж були доставлені до обласного центру.Також у селі було проведено агітаційну та роз’яснювальну роботу.
 • 23 вересня в підтримку полку “Азов” студентський парламент Івано-Франківського Національного медичного університету організував благодійний концерт.Талановиті студенти виконували патріотичні пісні. Навіть попри дощ глядачі підтримували виконавців і, що важливо, жертвували кошти на підтримку “Азову”.
  Після закінчення дійства організатори передали координаторам збору допомоги полку зібрані кошти (за попередніми підрахунками бл. 4000 грн)
  Зазначимо, що порядок під час заходу забезпечували хлопці з ІФ ОГО “Патріот України”.
 • З 26 по 28 вересня проходила акція “Купи пиріжок – зігрій солдата”, в рамках якої франківці безкоштовно отримували пиріжки від “Пиріжкової хати”, а натомість могли пожертвувати невеличку суму для полку “Азов”.Організаторами акції виступили ГО “Спрямована дія” та ГО “Патріот України”. За декілька годин роботи волонтери зібрали повну скриньку грошей, в якій було близько 2 тис. грн.
 • 29 вересня громадянський корпус ППСМ ОП “Азов” надав допомогу частині 1241 Нацгвардії. Їм було передано продукти, спорядження, засоби особистої гігієни.
 • 5 жовтня на прохання наших побратимів, які зараз проходять службу у полку “Азов”, терміново відправили невелику посилку з теплими речами, зимовими спальними мішками, берцами та іншими необхідними речами.
 • 7 жовтня, керівники громадянського корпусу взяли участь у груглому столі “Люстрація і громадскість”
 • 12 жовтня, на прохання батальйону “Івано-Франківськ” було надано невелику партію допомоги. Серед речей, які були передані, продукти (бакалія, солодощі, овочі, консерви) і засоби особистої гігієни.
 • 19 жовтня в місті Івано-Франківську відбувся благодійний лицарський турнір в підтримку добровольчого полку “Азов”. Організований він військово-історичними клубами “Зігмунд”, “Чортополох” та “Древній Галич”.Всього за час проведення турніру було зібрано 1245 гривень.
 • 26 жовтня було адресно передано продукти, теплі речі та спорядження бійцям полку «Азов» Кузі, Дуфу та Сварному.
 • 24 листопада, пункт Громадського корпусу полку «Азов» поповнився дитячим одягом, який зібрали батьки і вихованці під керівництвом педагогів Школи-садка №3 для дітей, які в результаті бойових дій втратили житло та майно.
 • 26 листопада, представники Громадянського Корпусу відвідали Яблуницьку школу.Гостей зустріли дуже тепло, передали допомогу, листи та малюнки.
  Приємно, що про нас знають люди по всій області та те, що вони готові підтримувати полк “Азов”.
 • 27 листопада, представники Громадянського Корпусу полку “Азов” побували в Народному музеї у м. Тисмениця. Там вони поспілкувались із місцевою малечею, школярами та педагогами. Вони ж тепло зустріли гостей, підготувавши патріотичний виступ з віршами та піснями.
  Представники Громадянського Корпусу подарували дітям символіку полку (значки, прапорці). Їх запросили відвідати ще й одну із Тисменицьких шкіл завтра.
 • 5 грудня, представники Громадянського Корпусу відвідали Івано-Франківську ЗОШ № 22.
  Там вони поспілкувались з учнями 6, 10 та 11 класів. Школярі вручили їм невеличкі подарунки та сувеніри.
  Потім хлопці відвідали патріотичний концерт, організований учнями школи до Дня Збройних сил України.
  Гостей прийняли дуже тепло, передали для полку “Азов” продукти та теплі речі. Малюнки від дітей передадуть наступного тижня.
  Дякуємо учнівському та педагогічному колективам за такий теплий прийом та передану допомогу.
 • 8 грудня, з пункту прийому допомоги полку “Азов” було відправлено одяг та теплі речі для дітей Донбасу. Нагадаємо, що цю допомогу зібрали і передали Громадянському Корпусу у Івано-Франківській школі-садок № 3.
 • 10 грудня, в ЗОШ №28 відбулась чергова благодійна акція, куди були запрошені представники Громадянського Корпусу полку “АЗОВ”, а також ГО Самопоміч.
  Вчителі та учні цієї школи організували вечорниці на підтримку воїнів в зоні АТО. Ними була поставлена невеличка вистава, яка розповідала про нещодавні події на майдані, про теперішню ситуацію на сході, були згадані наші славетні пращурі, а саме козаки, січові стрільці і воїни УПА. Також співали патріотичних пісень. Вони зазначили, наскільки важлива підтримка бійців, особливо тепер, взимку, тому передали малюнки та теплі речі для бійців полку “Азов”.
 • 11 грудня, до пункту прийому допомоги спеціальному полку “Азов” було доставлено допомогу, зібрану в Радчанській загальноосвітній школі. Саме там діти та педагоги організували збір необхідних речей та продуктів для бійців у зоні АТО.
 • 12 грудня, в Івано-Франківську відбулась зустріч бійців АТО та волонтерських організацій зі школярами міста та освітянами.
  Нагадаємо, що раніше у всіх загальноосвітніх школах було організовано збір допомоги для бійців АТО, а саме: продуктів, теплих речей, новорічних подарунків, солодощів, листів та малюнків. Сьогодні ж кожна школа передала зібрану допомогу представникам волонтерських організацій та бійцям, що займаються підтримкою українських військових.
 • Радо повідомляємо,що кілька днів тому у Варшаві стартувала акція написання листів і новорічних привітань для полку спеціального призначення “Азов”,ініційована варшавськими активістами ВГО “Патріот України” і полку “Азов”. Скриньки розміщені в різних університетах Варшави,а також в одній з кав’ярень у центральній частині міста. Після закінчення акції всі листи і вітальні листівки будуть зібрані і відправлені на діючі місця дислокації полку.
 • 15 грудня, ІФ ОГО “Патріот України” та Громадянський Корпус полку “Азов” передали подарунки та продуктові набори сім’ям учасників АТО, мешканцям с. Загвіздя. Зазначимо, що раніше з таким проханням до нас звернувся голова загвіздянської сільської ради, Любомир Білогубко.

  “Громадянський Корпус полку “Азов” спільно з “Патріотом України” вже передавали раніше допомогу дітям на Донбасі, а зараз вирішили взяти під опіку і сім’ї тих, хто воює в АТО”, – зазначив Сергій Сивачук. Також він додав, що дана акція є тільки початком і таких у подальшому буде ще багато.

 • 16 грудня, для 5-ої окремої механізованої бригади ЗСУ з Івано-Франківська було передано автомобіль Wolksvagen, моделі Transporter, який було надано сім’єю Шпінталь.
  Крім того, вони передали велику кількість продуктів, близько трьох тонн(яблука, апельсини, консерви, м”ясо, ковбаси) та вітаміни для полку спеціального призначення “Азов”. Авто доправить в розташування полку (місто Урзуф Донецької області) його начальник медичної служби Док Рій. Він ще раз висловив подяку сім”ї Віталія Шпінталя та окремо зазначив, що полк “Азов” забезпечується виключно волонтерами, тому такі вчинки заслуговують поваги.
  Варто згадати, що це вже третя (але й не остання) відправка допомоги від цієї сім”ї. Як і минулого разу, разом із продуктами будуть відправлені і листи бійцям на передову, які написали небайдужі учні школи №-18.
 • 20 грудня, з пункту прийому допомоги полку “Азов” було укомплектовано та відправлено “Новою поштою” спеціальну адресну посилку для бійців. Серед допомоги теплі речі, продукти, солодощі.
 • 21 грудня, поблизу Івано-Франківська відбулась акція збору коштів для полку “Азов. Організаторами акції виступили Громадянський Корпус полку та Конгрес Українських Націоналістів.
  У той час, як хор “Червона калина” та жіночий ансамбль “Смерічка” виконували патріотичні пісні, наші волонтери збирали кошти. Незабаром зібрану суму грошей буде витрачено на видання медичного посібника-інструкції для бійців у зоні АТО.
 • 23 грудня, презентували документальний фільм військового репортера Руслана Ганущака “Два дні в Іловайську”. Це ретроспектива подій чотиримісячної давності, вихід бійців “Азову” з Іловайська 20-21 серпня. Події відбувались у переддень трагедії в іловайському котлі.
  «Це фільм-хроніка, без закадрового тексту, з розмовами, які були на полі бою, з коментарем очевидців і командира, без коментарів зі сторони журналіста. Це відображення реальних подій, чиста правда”, – розповідає автор фільму Руслан Ганущак. Він впевнений, що цікавитись фільмом будуть свідомі люди, які роблять правильні висновки і розуміють, що триває війна.
 • 25 грудня, мешканці села Чорнолізці Тисменицького району передали на пункт прийому допомоги полку “Азов” чергову масштабну партію допомоги.
  Також представники Громадянського Корпусу полку “Азов” виступили перед учнями чорнолізької школи та подякували за пожертви.
  Серед допомоги продукти, а також все, що необхідно для приготування 12 страв до Святої вечері.
  Висловлюємо подяку мешканцям Чорнолізців та пропонуємо вам переглянути фотозвіт.
 • 26 грудня, відбулась робоча нарада представників полку «Азов»,Миколаївського обласного благодійного фонду «Регіональний фонд благочестя» (що опікуються 79-тою миколаївською аеромобільною бригадою) та представниківБатальйону «Донбас» з керівництвом Івано-Франківської ОДА (Першим заступником голови ОДА, С. Басарабом та завідувачем сектору мобілізаційної роботи апарату ОДА, В. Недєльком).
  У ході зустрічі було обговорено питання допомоги учасникам АТО, зокрема й добровольчим батальйонам; здійснення замовлень необхідних речей, координації роботитапитання створення реабілітаційного центру для учасників АТО на Івано-Франківщині. Учасники дійшли спільного рішення: необхідну військову амуніцію та спорядження треба замовляти на українських підприємствах.
 • 30-го грудня, громадянський корпус полку “Азов” надав допомогу ВЧ 1241 Нацгвардії. Їм було передано продукти, білі маскувальні сітки, які плели діти Ліснохлібиченської ЗОШ, за що їм особиста подяка від бійців.
  Солдати Нацгвардії отримали передану допомогу особисто. Вони незабаром повертаються на свої бойові пости після ротації. У них бойовий настрій та незламний дух. Налаштовані вони патріотично та повністю готові до виконання свого обов’язку. А тепер ще й споряджені та забезпечені харчами на перший час.